منطقه آزاد کیش به دنبال گسترش روابط تجاری با مسقط است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آزادگاه کیش، دکتر محمد رضا سعیدی دستیار اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان آزادگاه مذهب در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان گفت: کشور ایران و عمان می توانند از گنجایش های موجود برای گسترش همکاریهای دو جانبه کاربرد کنند.

معاون اقتصادی سازمان آزادگاه کیش نیز با بیان اینکه برقراری پرواز کیش- عمان به عنوان اقدامی کارساز در جهت ارتقاء روابط سیاسی – اقتصادی بین جزیره کیش و عمان باره پروا مسئولان جزیره دین است گفت: مشارکت در پروژه های مشترک حمل و نقل هوایی، هتل سازی، ساختمان سازی، گردشگری، پیش فروش تور کیش  گردشگری سلامت و خدمات پولی و بانکی از مقوله هایی است که می تواند محور همکاریهای دو جانبه دین و عمان باشد.

محمدرضا سعیدی در این نشانیدن که چند بدن از تجار، تجار و سرمایه گذاران تقسیم خصوصی عمان حضور داشتند درباره سهم برداری از گنجایش های موجود برای گسترش روابط بازرگانی ایران و عمان ابراز امیدواری کرد.

حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط دو کشور افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنتی عمان به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی و جغرافیایی و سابقه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و بدون شک نقش رهبران دو کشور در گسترش این روابط دوستانه زیاد حائز اهمیت است.

سفیر کشورمان در عمان برقراری پرواز بین آیین و عمان را اقدامی تور لحظه آخری کیش نوروز 97 ارزشمند برشمرد و گفت: با توجه به حضور بسیاری از سرمایه گذاران دسته خصوصی ایران در عمان و آشکارکردن ارادت بسیاری از شیعیان عمان به شهرهای مشهد و شیراز برای زیارت حرم امام هشتم شیعیان پیشوا رضا(ع) و شاهچراغ، گردشگران و زوار عمانی می توانند با سفر به جزیره دین و اقامتی چند روزه در این جزیره برای گرفتن ویزا و سفربه مشهد و شیراز اقدام کنند.

یاد آور میشود از 9 اسفند خط پروازی مذهب – مسقط مجددا راه اندازی شد و در این پرواز معاونان اقتصادی و توریسم سازمان منطقه آزاد مذهب به به اتفاق گروهی در برگیرنده 20 پرکار دامنه تجارت و بازرگانی جزیره آیین حضور داشتند