پارک آبی کیش

تم‌ پارک آبی اوشن به مساحت ۵٬۶ هکتار در جزیره آیین بنا شده است. این ‌پارک آبی، اولین تم‌ پارک آبی ایران و نیز اولین پارک آبی رو باز ایران است و بر بنیاد سرگذشت سر قلعه خورشید طراحی شده است. اوشن در زمستان سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و حائز ۱۳ راید، ۴ استخر شنا و یک مرکز تخصصی مشت  رزرو تور کیش  و مال و اسپا، بعلاوه دو رستوران, چهار نوشیدنی فروشی و دو منطقه خرید است.

داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای تازش می‌کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید تازش می کنند و آن را تصرف می کنند. سه دوست به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را مفتوح پس بگیرند.

در محوطه‌ی اوشن چند رستوران و نوشیدنی فروشی، مرکز خرید و اسپا وجود دارد. این محیط‌ ها گونه ها فست فود و نوشیدنی، سوغاتی و لوازم و وسایل شنا ارائه می کنند. یکتا از خاصیت های اوشن، در کنار روباز بودن، این است که روزهای مخصوصی را به نسوان وابستگی داده است الی از پیرامون تور کیش نوروز 97 و جاذبه های پارک استفاده کنند و حمام آفتاب بگیرند. تم پارک آبی اوشن در ضمن حائز دو راید 24 متری پیچالوپ و آدرنالین است که از دسته بلندترین رایدهای منطقه‌اند.